10 nõuannet värvilise laserprinteri kasutajale

Et tagada kvaliteetne väljatrükk ja värviprinteri probleemidevaba kasutamine soovitab RAPO OÜ järgmist:

 

 • Hoidke kassetti kuni printerisse paigutamiseni valgus- ja niiskuskindlas pakendis..
 • Veenduge, et toonerikassett ei kuumeneks hoiustamisel ja kasutamisel üle 35º C, kuna sellest kõrgemal temperatuuril algab tooneriosakeste pehmenemine, mille tagajärjeks on kassetis oleva tooneri paakumine
 • Samuti veenduge, et talvisel ajal oleks toonerikassett enne printerisse paigutamist soojenenud toatemperatuurini ning tekkinud kondensaat kadunud.
 • Kassetti tuleb alati transportida ja hoida horisontaalasendis. Kasseti hoidmisel vertikaalasendis valgub tooner ühte otsa ning paremal juhul jääb osa prinditavast lehest senikauaks katmata kuni tooner kassetis ühtlaselt seguneb; halvemal juhul aga surutakse tooner osaliselt kassetist välja või vigastub kasseti mehhaanika.
 • Toonerikassetide vahetamiseks tuleb printer tingimata välja lülitada.
 • Soovitav on vahetada printeris olevad kassetid komplektina, kuna printer teeb sisselülitamisel ja kassettide vahetamisel kalibreerimise, mille käigus ta  kontrollib ja seadistab järgmisi parameetreid:
  •  värvikujutiste maksimaalne tihedus;
  • värvikujutiste pooltoonide tihedus;
  • värvide paigutuse ja kokkujooksu seadistus.

          Saadud andmete alusel reguleerib printeri juhtimissüsteem automaatselt kassettide ilmutuspingeid. Kui nüüd vahetate ainult mõned kassetid, siis tekib olukord kus osa kassette töötab teiste parameetrite järgi ning kujutisele võib tekkida foon või värvide mittekokkujooks.

 • Kui ikkagi vahetate ainult osa kassettidest tuleb igal juhul teha printeri sundkalibreerimine; vajadusel isegi 2 – 3 korda järjest . Sundkalibreerimist saab teostada kas printeri juhtpaneeli kaudu käskluse “CALIBRATE NOW” andmisega või arvutist HP Toolbox’i kaudu ( kui see on koos draiveriga installeeritud). Tingimata tuleb rakendada sundkalibreerimist sel juhul kui kassettide vahetamisel jääb printerisse osaliselt kasutatud must või sinine toonerikassett.
 • Parima printimistulemuse saavutamiseks kasutage spetsiaalset värvilaserprinterite paberit või selle puudumisel kõrgekvaliteedilist laserprinteri paberit. Ebasobiva paberi kasutamisel võib tekkida kujutise foonimine ja värvide tasakaalu häired. Enamikul värviprinteritel on võimalik printerit seadistada vastavalt kasutatava paberi omadustele.
 • Kui värviprinterit kasutatakse eelkõige must-valge teksti printimiseks ning on sisse lülitatud “Print in Grayscale” režiim, ei taga see värvikassettide säästmist vaid vastupidi. Madalama ja keskmise klassi printerites töötavad värvikassetid  ka musta kujutise printimisel kuid kuna nende trumlid pöörlevad vähema toonerikihiga suureneb märgatavalt trumlite kulumine.
 • Juhul, kui prinditakse suure katvusega väljatrükke või printeri ebaõige seadistuse tõttu, võib mõne kasseti kasutatud tooneri kogumispunkris tekkida ületäitumine, mis väljendub tooneri pihkumises kassetist ja värvilaikudena paberil. Sel juhul vajab kassett korrastamist spetsialisti poolt.

 

RAPO OÜ SPETSIALISTID ON ALATI VALMIS AITAMA TEID KÕIGI VÄRVILISE PRINTIMISEGA SEOTUD PROBLEEMIDE LAHENDAMISEL – HELISTAGE TEL. 645 0345 või 645 2850

 

Kontaktid

TALLINNA  ESINDUS:

Tehnika 55, 10136 Tallinn

Tel: 645 0345

E-mail: tallinn[at]rapo.ee

 

TARTU ESINDUS

Riia 142, 50411 Tartu
Tel: 733 7070, E-mail: tartu[at]rapo.ee