Kas printerite toonerikassette tasub täita

 
Majanduskriis tuletas nii väikestele kui ka suurfirmadele meelde säästliku majandamise vajadust. Igas firmas on esimeseks kohaks, kus seda põhimõtet saab rakendada, kontori- ja juhtimiskulude optimeerimine.
Näiteks, ei ole vaja arvutist tekste väljatrükkida, kui neid on võimalik arvutiekraanilt lugeda. Ei tasu koopiamasinal teha koopiaid sellest dokumendist, mis on juba digitaliseeritud, või mida on võimalik seda digitaalsele kujule viia. Digitaliseeritud dokumenti saab elektroonilisi vahendeid kasutades teistele osapooltele jagada ja ka turvaliselt arhiveerida.
Kui aga ikkagi on vaja dokumente printida või paljundada siis sellele minevaid kulutusi saab märgatavalt vähendada toonerikassettide taastamise kaudu. Kassettide taastamine on kindlasti keskkonnasäästlikum tegevus kui tühjaks saanud toonerikasseti prügikasti viskamine. Eelkõige on see mõistliku ja keskkonnasäästliku tarbimise tunnuseks.

 

Kas tasub printerite toonerikassette taastada?
Tasub küll juhul kui neid saab kvaliteetselt täita. Täitmise puhul on hinnasääst võrreldes uue kassetiga ca 50%-60%. Kui vähegi rahakott lubab, siis on soovitav täitmise asemel toonerikassett hoopis renoveerida, sääst uuega võrreldes ca 30-40%.

 

Mis on täitmise ja renoveerimise vahe?

- Täitmine on üldjuhul kasseti hooldus + uue värvainega täitmine. Renoveerimise käigus teostatakse kasseti hooldus ja vahetatakse välja kõik kulunud olulised osad + uue värvainega täitmine.

 

Milline on täidetud kasseti kvaliteet?

- Kindlasti mitte nii hea kui uue kasseti puhul, sest kassetis olevate enamuse osade töövõime on juba osaliselt kasutatud . Kui enamus tehtavatest väljatrükkidest on tavaline tekst ilma pildimaterjalita, mistõttu ühtlased pooltoonid pole nii olulised siis korral olulist vahet ei märka.

 

Milline on renoveeritud kasseti kvaliteet?

Kuna renoveerimise korral vahetatakse välja enamik kasseti osadest uute , korraliku renoveerija puhul isegi suurema vastupidavusega osadega, siis renoveeritud kassettide väljatrükk võib osutuda võrdseks või õige vähe alla jääda uute kassettide printimiskvaliteedile. Lisaks sellele on korralikult renoveeritud kassetti veelkord võimalik täita ja selle kaudu saada täiendavat säästu.

Teadmiseks- umbes 40% maailmas toodetud toonerikassettidest läheb taaskasutusse. Seega on arusaadav, miks originaalkassettidetootjad teevad nii meeleheitlikke trikke (vähendavad sõlmede eluiga kriitilise piirini, trikid kiipidega, kassettide tegemine mitte lahtivõetavateks jne) oma turuosa hoidmiseks ja kasumi maksimaliseerimiseks. Nende tehniliste takistuste tõttu võib mõnede kassetitüüpide taastatud kassettide töötõrgete risk on märgatavalt suurem ( üldjuhul ca 5-10%) kui on uue toote puhul. Ka selles valdkonnas kehtib reegel, et odavalt väga head ei ole võimalik saada.

 

Kas printerikasseti täitmine või renoveerimine kahjustab printerit?

- Otseselt mitte. Ei ole välistatud, et täidetud kassetist võib veidi välja pudiseda toonerit kui uuest kassetist, sest täidetud kasseti töösõlmed on oma eluea piiril. Iga korralik ja oma tegevust hindav teenusepakkuja annab oma tööle garantii ning kui peaks midagi taolist juhtuma tehakse kliendi tasuta seadme hooldus.

 

Kas täidetud kasseti kasutamine printeris võib printerile garantii katkestada?

- Kindlasti mitte. See on lihtsalt kuulujutt mida levitatakse osade kaubamärgi esindajate poolt ja seda selleks, et kaitsta oma turuosa. Teadlik tarbija ei reageeri sellistele juttudele sest tarbijal on õigus valikuvabadusele.

Me ei kujutaks ette seda olukorda, et kohustume autosse bensiini tankima ainult ühest ettenäidatud tanklast või kasutama oma laelühtris ainult ühe firma lambipirne või patareidega töötavas vidinas ainult ühe kindla firma patareisid jne.

Kindlasti tuleb arvestada sellega, et toonerikasseti poolt tekitatud töötõrke likvideerimine printerimüüja või garantiiremondi kohas ei ole tasuta. Millist kulutarvikut te ka ei kasutaks printerigarantii kehtib ikka edasi.

NB! Kui on probleeme taaskasutuses oleva kulutarvikuga (väljatrükk ei ole kvaliteetne) või see on tekitanud printerile häda (printer määrdunud), tasub esmalt pöörduda täitmise või renoveerimisteenust pakkunud firma poole, sest see andis oma tööle garantii ja kindlasti teeb garantii korras kõik kenasti korda.

 

Kuidas oleks õigem öelda:

Kas tahm või tooner ?
– head sõnad pole kumbki. Pigem soovitaks kasutada sõna “tooner” sest see on eestindus inglise keelsest sõnast “toner”. Tahm on põlemisprotsessis tekkiv jääkaine, millega printerikassetis olevat värvainet küll iseloomustada ei oleks vaja.

Kas tooneri täitmine või toonerikasseti täitmine?
- Soovitame kasutada toonerkassett või veel parem toonerikassett, sest sel juhul tegu on kassetiga kus on tooner sees. Tooneri täitmist, ei maksa kasutada sest tooner = värvaine ja veidi narr on ju öelda, et täidame värvainet värvainega.
 

Suunavad lingid Rapo e-poodi:

Tooneri- / tahmakassettide täitmine

Tooneri-/ tahmakassettide renoveerimine

Analoogtoonerid

OEM e originaaltoonerid

 

 

Kontaktid

TALLINNA  ESINDUS:

Tehnika 55, 10136 Tallinn

Tel: 645 0345

E-mail: tallinn[at]rapo.ee

 

TARTU ESINDUS

Riia 142, 50411 Tartu
Tel: 733 7070, E-mail: tartu[at]rapo.ee